Atlas Tohum; 2006 yılında tarla bitkileri üretim, satış ve pazarlama faaliyetleri yapmak üzere kurulmuştur. Yurt içi pazarı ile sektörde adını duyurmaya başlayan Atlas Tohum, soya üretimi ve satışı ile adım attığı yolda ürün yelpazesini sürekli yenileyerek dinamik yapısı ile sağlam temeller üzerinde ilerlemektedir.

2012 yılında başlatılan büyüme faaliyetleri kapsamında ekmeklik buğday pazarına yeni bir soluk getirerek yeni çeşitleri çiftçilerin beğenisine sunmuştur. Yatırım faaliyetlerini 2014 yılında hızlandıran Atlas Tohum, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesinde eleme ve paketleme tesisini hizmete açmıştır. Küresel bazda oluşan taleplere 2016 yılından bu yana cevap veren Atlas Tohum, Asya kıtasında birçok ülkeye yerfıstığı tohumu, soya tohumu ve ekmeklik buğday tohumu satışı yapmakta ve stratejik öneme sahip 14’den fazla ülke ile iş birliği yapmaktadır.


Atlas Tohum; 2015 yılında farklı ürün gruplarında araştırma yatırımlarına ağırlık vererek, ekmeklik buğday, soya, yerfıstığı üzerine yetkin kadrosu ile Ar-GE faaliyetlerini hızlandırmıştır. Kalite verim ve teknolojiyi harmanlayıp tarımsal üretime destek vizyonu ile çiftçimize ihtiyaçları doğrultusunda yeni bitki çeşitleri geliştirmeye devam etmektedir. 


Vizyonumuz; 

Ülkesel ve bölgesel ölçekte rekabetçi, yenilikçi ve önder bir tohum firması olmak


Misyonumuz; 

Çalışılan bitki türlerinde kesintisiz olarak iç ve dış pazarın değişen ihtiyaç ve taleplerine uygun çeşitler geliştiren ve en yüksek kalite standartlarında tohum üreten bir özel sektör tohumcu kuruluşu olmaktır.